Juventus: Nem hibázott a Juve, debütált Koman!

• Linkek - 663 db

Keczánné Macskó Piroska
Juventus klub vezetője

network.hu

Több, mint egy hónapos szünet után újra nyerni tudott a Juventus az olasz bajnokságban, a Siena otthonában aratott minimális különbségű győzelmet a Serie A kilencedik fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén. Magyar vonatkozásban a Bari-Lazio mérkőzés bizonyult a legérdekesebbnek: debütált Koman Vladimir!

SERIE A, 9. FORDULÓ
SIENA–JUVENTUS 0-1 (0-0)
Artemio Franchi, 25 ezer néző, vezette: Tagliavento.
SIENA: Curci – Terzi (Rosi, 59.), Ficagna, Brandao, Del Grosso – Vergassola, Codrea (Paolucci, 82.), Ekdal, Jajalo – Maccarone, Calaió (Reginaldo, 74.). Vezetőedző: Marco Giampaolo.
Cserepad: Ivanov, Rosi, Rossi, Garofalo, Jarolím, Reginaldo, Paolucci.
JUVENTUS: Buffon – Grygera (Cáceres, 46.), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro (Camoranesi,  54.) – Poulsen, Melo, De Ceglie – Diego (Sissoko, 88.) – Trézéguet, Amauri. Vezetőedző: Ciro Ferrara.
Cserepad: Manninger, Cannavaro, Cáceres, Grosso, Sissoko, Camoranesi, Giovinco.
Gólszerző: Amauri (72.)
Sárga lap: Codrea (71.), ill. Legrottaglie (37.), Camoranesi (84.)
Szigorúan tilos volt hibáznia a Juventusnak a kiesőjelölt Siena otthonában, hiszen az Inter és a Sampdoria szombati győzelmével hét, illetve öt ponttal elhúzott tőle. Diegóék mintha nem is érezték volna a nyomást, kényelmes tempóban kezdték a mérkőzést. A szünet előtt csak két hazai átlövés, és egy remek Chiellini-fejes okozott veszélyt.
A fordulás után sem brillírozott a Juve, itt is, ott is adódtak helyzetecskék, de ziccer egy sem. Derült égből aztán villámcsapás érte az Artemio Franchit, a Fiorentina ellen maratoni gólcsend után betaláló Amauri ismét villant. Diego negyvenméteres szabadrúgását fejelte az elalléló védők közül a jobb alsó sarokba. Ez a gól elég is volt a sikerhez a torinóiaknak, akik utoljára szeptember 19-én győztek az élvonalban
A Napoli és a Palermo is az utolsó percekben döntötte el a meccset, nem kis fegyvertény ez a Fiorentina és az Udinese ellen. A Roma a Stadio Olimpicóban szégyenült meg, az emberhátrányban játszó Livorno ellen sem sikerült egyenlítenie. Az Atalanta megállította a bombaformában lévő Parmát, a Cagliari fordulatos mérkőzésen tartotta otthon a három pontot a Genoával szemben.
Erre várt Koman Vladimir, erre vártak a magyarok, a Bari színeiben vasárnap délután, a Lazio ellen debütált Koman Vladimir a Serie A aktuális idényében! Az U20-as válogatottunk kulcsembere a 78. percben állt be a Juventust is megjárt Almirón helyén 2-0-s állásnál, és ha jobblábas lövése precízebb, akár meg is szerezhette volna a harmadik gólt a hazaiaknak a 88. percben.
AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
94.: Vége a mérkőzésnek!
90.: Négy perc a hosszabbítás.
88.: Csere: Diegót hozza le Ferrara, Sissoko a pályán.
86.: Diego juttatta mellel a hálóba a labdát, ám Tagliavento már lefújta az akciót, Amauri szabálytalankodott Camoranesi beadása előtt.
84.: Camoranesi kapott sárga lapot, Ekdallal szemben szabálytalankodott.
82.: Csere: Codrea ballag le, a csatár Paolucci áll be a hajrára.
80.: Trézéguet majdnem elérte a bal oldali beadást hat méterre a kaputól, de ismét les.
74.: Csere: Reginaldo érkezik Calaió helyére.
72.: GÓÓÓL!!! Amauri csúsztatott hét méterről a jobb alsó sarokba Diego szabadrúgása után 0-1!
71.: Codrea kapott sárga lapot, Diegót húzta vissza.
68.: Amauri rúgta fel magát gyanús körülmények között a tizenhatoson belül, természetesen nincs tizenegyes.
66.: Amauri tüzelt 28 méterről balról, a nem túl erős lövés középre tartott, Curci fogta.
65.: Ficagnáról vágodott le egy Juve-bedobás a kapu előtt, Curci vetődve szedte össze a labdát, amely valószínűleg a kapufára pattant volna.
60.: Camoranesi kapott csúnya rúgást, de nincs baja, ezután Cáceres és Legrottaglie fejelt össze, utóbbi egy percig a földön feküdt, végül szerencsére saját lábán távozott  a pályáról.
59.: Csere: Rosi be, Terzi le.
54.: Csere: Molinaro helyett Camoranesi.
52.: Ismét Jajalo kevergetett, kényszerítőzött Maccaronével, majd Molinarón irányt változtatva zúgott el az alapvonal fölött lövése.
50.: Jajalo lapos lövését fogta nagy magabiztossággal Buffon.
49.: Jajalo fejelhetett volna nagy helyzetben, Cáceres tisztázott szögletre.
47.: Chiellini kapufája, de lesen várta Trézéguet fejesét.
46.: Csere: Cáceres váltja Grygerát.
46.: Folytatás!
45+2.: Vége a félidőnek! Enyhe mezőnyfölényben a Juventus, de egyelőre nincs átütő erő a Zebrákban.
45+1.: Ekdal emelését füleltem szenzációs mozdulattal Buffon.
45.: Két perc a hosszabbítás.
41.: Hajszálnyira a góltól a Juve! Chiellini bólintott a bal-felső sarok felé, a labda azonban el akarta kerülni azt, centikkel de mellé-fölé!
39.: Poulsen passzolt a kapu elé jobbról, Trézéguet sakk-matt helyzetben lőtt, Curci bele tudott érni, de les!
37.: Legrottaglie rúgott oda hátulról Maccaronének, sárga lap!
32.: Diego szabadrúgását Vergassola csúsztatta saját kapujára, éppen Curci keébe.
30.: Maccarone 19 méterről, a bal-összekötő helyéről csavart négy méterrel a kapu fölé.
27.: A meccs eddigi legnagyobb helyzete: Jajalo egy lövőcsellel játszotta tisztára magát, majd 27 méterről külsővel bombázott néhány centivel a léc fölé. Buffon kicsit kint állt, nem biztos, hogy elérte volna...
26.: Poulsen tálalt a jobb szélről Diego elé, aki 15 méterről jócskán fölé ágyúzott.
23.: Melo ívelése után De Ceglie próbált kapura kanalazni teljesen kisodródott helyzetből, pedig ha visszateszi Amaurinak...
19.: Ezúttal Calaió maradt lent a földön, Chiellinivel ütközött.
13.: De Ceglie 23-ról lőtt, Codrea becsúszó lábáról szögletre vágódott. Jobb a Juve, de nagyon öreguras a tempó.
11.: Trézéguet gondolkodás nélkül lőtt jobbal, levágódott a toszkán falról.
8.: A Siena lestaktikája eddig tökéletes, eddig.
3.: De Ceglie ismét a pályán.
1.: De Cegliét lőtték orrba közelről, az oldalvonal mellett ápolják.
1.: A Siena kezdte a találkozót!
Forrás:Sport Híradó